O NAS PDF Drukuj

Cel, który sobie stawiamy tworząc tą stronę bardzo dobrze oddają słowa znanego angielskiego pisarza C.S Lewisa profesora literatury średniowiecznej i renesansowej na uniwersytecie w Cambridge:

"Odkąd zostałem chrześcijaninem, uważałem, że najlepsze co mogę zrobić dla niewierzących bliźnich, to wyjaśnić i bronić tych elementów wiary, które wyznawali niemal wszyscy chrześcijanie wszystkich czasów. Sądzę tak z kilku powodów.
Przede wszystkim, do kwestii dzielących chrześcijan często odnoszą się argumenty zaczerpnięte z wyższej teologii (...) a takimi rzeczami winni się zajmować wyłącznie prawdziwi eksperci.
Po drugie chyba należy przyznać, że dyskusje na temat spornych kwestii chrześcijaństwa nie zachęcają niechrześcijan do chrześcijaństwa (...).
Pragnę zająć się tym co Baxter nazwał "chrześcijaństwem po prostu". Ten odcinek frontu, na którym widziałem dla siebie największą możliwość niesienia pomocy, okazał się zarazem odcinkiem najsłabszym. Tam się oczywiście udałem".C.S. Lewis "Chrześcijaństwo po prostu"